Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český teplokrevník

Dříve bylo obtížné organizovaně chovat a šlechtit jakékoliv plemeno, dnes pro ČT existuje Svaz chovatelů českého teplokrevníka (SCHČT), který má ma starosti nejen šlechtění, ale i sdružování chovatelů, informování o aktuálním dění v oblasti ČT a vedení plemenné knihy. Tam se zapisují všechna zvířata daného plemene ( plemenné knihy jsou vedeny např. i u skotu, psů, ale i exotických zvířat chovaných v zoo) a slouží k lepší orientaci v početním stavu plemene a k lepší plemenitbě.

Na stránkách SCHČT kromě jiného najdete také online plemennou knihu, kde se můžete dozvědět více o konkrétním koni tohoto plemene.

 

Hezké povídání o historii i současnosti najdete na tomto odkazu: cesky-teplokrevnik.konicci.cz/

I na wikipedii najdete článek o českém teplokrevníkovi, ten je ale spíše zaměřen na historii, co se šlechtění týče, ale i tam najdete spoustu zajímavých informacíhttp://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%BD_teplokrevn%C3%ADk

Co vše se posuzuje u koně, který má být zařazen do plemenitby, co je žádoucí, a co ne najdete podrobně rozepsané na stránkách SCHČT: http://www.schct.cz/chov.php3

 

ÚKOL PRO KROUŽEK: Zjistěte, co znamenají tyto pojmy a pošlete mi to na mail uvedený na hlavní stránce nejpozději v neděli 6. února! : akcelerační program, suchá hlava (končetina), rybí oko. Dále mi napište, kde na koni se měří obvod holeně a vyjmenujte všechny plemena, která jsou povolena pro použití v plemenitbě u českého teplokrevníka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář